Bebekler İçin Pasaport Alımı

Bebekleriniz de doğduğu andan itibaren resmi kimlik ve pasaport işlemlerinde sizin gibi bir birey olarak kabul edilmektedir. Tüm resmi işlemler de bu sebepten benzerdir.

Peki bebeklerinize nasıl pasaport çıkartabilirsiniz? Sizin için sıraladık;

– İlk olarak bebeğin TC kimlik numarası ile online randevu almak gerekmektedir.

– Randevuya gitmeden önce pasaport ve defter harçlarının bankaya yatırılması ve makbuzlarının yanında bulundurulması gerekmektedir.

– En az iki adet biyometrik fotoğraf gerekmektedir. Tam karşıdan, yüz ifadesi olmadan ve kulakları görünecek şekilde bir fotoğraf olmalıdır. Böyle bir fotoğraf çekimi Pozitif Anneleri biraz zorlayabilir.

– Randevu sırasında anne ve babanın bulunması da şarttır.

– Bebeğin nüfus cüzdanı getirilmelidir.

Bebeklerin surat yapıları gün geçtikçe farklılaştığı için 18 yaşına kadar en fazla 5 senelik çıkarılabilmektedir.

Vize işlemleri için mutlaka en fazla 6 aylık biyometrik fotoğraf ve vukuatlı aile nüfus örneği, noter onaylı muvafakatname ve konsolosluklara göre değişken bazı belgeler istenmektedir.

En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.