Cinsel Hayatınızı Canlandıracak Öneriler

Kabul etmek gerekir ki; evliliklerde oluşan sorunların temel kaynaklarından biri de mutsuz cinsel hayattır. Eşlerin birbirini istememesi, stres, iş hayatı, çocukların çeşitli sorumlulukları gibi etkenler, cinsel hayatın ertelenmesine, hatta unutulmasına sebebiyet verebiliyor. Fakat mutlu bir evlilik ve sağlık için cinselliğin öneminin unutulmaması gereklidir.

Cinsel hayatınızı canlandırabilmek için size birkaç öneri sıraladık;

1- En önemli faktör cinselliği evlilikte bir görev olarak algılamamanızdır. Cinselliği bir ihtiyaç olarak görüp, varsa tabularınızı yıkmalısınız.

2- Çok karanlık ortamlarda sevişmemeye özen gösterin. Eşinizle birbirinizin yüzünü görebileceğiniz bir ortam yaratın.

3- Sakin ve rahat olmanız çok önemlidir. Seks öncesinde ılık bir duş alın ve kafanızdaki olumsuz düşünceleri atmaya çalışın.

4- Eşinizle cinsellik konuşmaktan çekinmeyin. Dokunulmasından en çok hoşlandığınız bölgelerinizi eşinize belirtin.

5- Sizin çok zevk almadığınız bir cinsel ilişkide, eşinizi de tatmin edemezsiniz. Bu sebepten konsantre olabilmeniz önemlidir. Kendinizi serbest bırakın.

6- İlişkiye girmeniz bittikten sonra bir süre eşinizle sarılı kalın ve birbirinize güzel sözler söyleyin.

7- Libodonuzu arttıracak karides gibi deniz ürünlerini bolca tüketmeye çalışın.

8- Yeşil yapraklı sebzelerdeki demir, ilişki sırasında enerjinizin ve gücünüzün düşmemesini sağlayacaktır.

9- Çikolata kadınlar için vazgeçilmezdir ve büyük bir afrodizyak kaynağıdır.

10- Kişisel bakımlarınızı aksatmayın ve ev halinizde de güzel görünmeye odaklanın. Bunu eşiniz için değil, önce kendinize olan saygınızı kaybetmemek için yapın.

En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.