Çocuk Bakımında Yapılan 5 Yanlış

Her Pozitif Anne, çocuğu dünyaya geldikten sonra onun için her şeyin en doğru şekilde gelişmesini ister. Fakat bu amaçla yapılan ve uygulanan her şey doğru olmayabilir. Şimdi size çocuk bakımında en çok yapılan hataları sıralayacağız.

İşte hatalar;

1- Bebeklerin meme emse bile ağlamasının geçmemesi ve aranması durumunda anne sütünün bebeğe yetmediği ve bebeğin aç kaldığı düşüncesiyle bebeğe 6 aydan önce mama yedirmek yanlıştır. Olumsuz bir durum olmadıkça her annenin sütü bebeğine yeter.

2- Her ateşli hastalıkla beraber bilinçsiz antibiyotik kullandırımı son derece sakıncalıdır. Lütfen çocuklarınıza, doktorlarına danışmadan hiçbir ilaç vermeyin.

3- Çocukları üşütmesin diye sıkı sıkı giydirmek yanlıştır. Tam tersi terleyip sıvı kaybetmesi ona daha çok zarar verecektir.

4- Yatmadan hemen önce çocuklara süt içirmek yanlıştır. Uyku haline geçmeden en az 1 saat önce yeme ve içme eyleminin bitmiş olması gerekir. Aksi halde bazı sindirim problemleri ortaya çıkabilir.

5- İki yaşından sonra bez kullanımının aniden kesilmesi yanlıştır. Çocuğun hazır olmasını bekleyin.

En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.