Çocuklara Kilo Verdirmenin 9 Yolu

Pozitif Annelerin en büyük korkularından biri çocuklarının obez olmasıdır. Çocuklarının hareketsizliğinden şikayet ediyor ve nasıl kilo verdirebilecekleri konusunda endişe içinde olabilirler. Fakat unutulmamalıdır ki; çocuğunuza kilo verme konusunda aşırı baskı uygulamanız, çocuğunuzun beslenme alışkanlıklarında daha büyük bozulmalara neden olabilir. Çocuğunuza kilo vermesinin görüntü için değil, sağlıklı olması ve kendini iyi hissetmesi için gerekli olduğunu öğütleyin.

Peki çocuklarınıza nasıl kilo verdirebilirsiniz? Sizin için paylaştık;

1- Çok hızlı kilo verdiren yöntemlere asla itibar etmeyin.

2- Çocuklarınızı yemeklerle başbaşa bırakmayın.

3- Mutfağınızda asla cips, kuruyemiş tarzı abur-cuburlar bulundurmayın.

4- Planlı bir yemek programı yapmaya dikkat edin ve öğünleri atlamayın.

5- Karbonhidrat ve bol yağlı yiyecekleri yapmaktan uzak durun.

6- Dışarda yemek yemeleri yasaklayın. Mümkün olduğunca sizin yaptığınız sağlıklı ve az kalorili yemeklerden yemesini sağlayın.

7- Bolca hareket edebileceği aktivitelere katılmasını sağlayın. Mümkünse bir spor kursuna yazdırın. Okulda tenefüslerde ve hafta sonları parklarda arkadaşlarıyla oyun oynaması için teşvik edin.

8- Bol bol sebze yemekleri pişirin ve ara öğünlerde kuru meyve sunun.

9- Okul kantinindense, hazırladığınız sağlıklı sandviçleri yemesini sağlayın.

En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.