Evcil Hayvan Beslemenin 8 Yararı

Evcil hayvan besleme fikri bile bazı Pozitif Anneleri korkutuyor olabilir. Çocuklarına zarar verebileceği ihtimali, astım gibi alerjik reaksiyonlara yol açabileceği ihtimali gibi olumsuzluklar akla gelebilir. Fakat evcil hayvan beslemenin Pozitif Anneler ve çocuklarına birçok yararı vardır.

Peki nedir bu yararlar? Sizin için araştırdık;

1- Son yıllarda yapılan araştırmalar gösteriyor ki, bilinenin aksine, erken yaşta hayvanlarla yakın olan çocuklarda astım ve alerjik reaksiyonlara daha seyrek rastlanmaktadır.

2- Çocuklar sevmeyi, paylaşmayı ve sorumluluk almayı daha erken yaşlarda öğrenir.

3- İnsanlara kötülük yapan ve zarar veren bir kişilik gelişimi olmaz.

4- Yine araştırmalar gösteriyor ki, evcil hayvan besleyen çocuklar ilerki yaşlarında daha kolay sosyalleşiyorlar.

5- Evcil hayvanlar, Pozitif Anneleri ve çocuklarını egzersiz yapmaya iterler.

6- Evcil hayvan besleyen insanların tansiyon hastası olma riski daha düşüktür.

7- Aile ilişkilerini güçlendirirler.

8- Çoğu faktörden çok daha fazla stres alırlar. Yatıştırıcı özelliktedirler.

Unutulmamalıdır ki; bir evcil hayvana sahip olmak demek, en az çocuğunuz kadar sorumlu olduğunuz bir canlı daha var demektir. Hayvanların eğitim süreçlerinde birçok zorlukları olabiliyor. Aşıları, yemekleri ve bakımları da ekstra bir maddi yük yaratabiliyor. Bu unsurları dikkate aldıktan sonra bir evcil hayvan sahibi olma kararını vermeniz mühimdir.

En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.