Evlilikte Kaçınılması Gereken Durumlar

Evlilik, bir anlamda iyi günlerde olduğu kadar zor ve sıkıntılı günlerde de beraber olabilmektir. Kadın ve erkek her konuda ortak fikirde olmayabilir ya da iki taraftan biri, diğerinin canını sıkan, kalbini kıran davranışlarda bulunabilir. Bu durumlarda bazen iyi niyetli de olsa evliliğe zarar verebilen hatta evliliği sonlandıran davranışlar sergilenebilir.

Peki mutlu bir evliliği sürdürebilmek için kaçınılması gereken durumlar nelerdir? Sizin için araştırdık;

1- Eşinizin de sizin de özel alanlarınız olsun. Şüpheci davranışlardan kaçının. Eşinizin nerede olduğunu, ne düşündüğünü aşırı merak etmeyin. Özellikle telefon gibi özel eşyalarını karıştırmaktan kaçının. Aklınızda beliren olumsuz düşünceleri paylaşın ve konuşun. Güven, her şeyden önemlidir.

2- Ne kadar sinirlenirseniz sinirlenin, eğer toplum içindeyseniz tartışmaktan kaçının.

3- Eşinizin ailesiyle ilgili ne kadar kötü düşünceleriniz olursa olsun, tepki vermekten kaçının.

4- Evlilikten sonra da kişisel bakımlarınızı ve her türlü kişisel davranışlarınıza dikkat etmeye devam edin. Bunu sadece eşiniz için değil, kendiniz için de yapın.

5- Eşinizden kendinizi üstün tutmayın ve onu değiştirmek veya geliştirmek için aşırı çaba içinde olmayın. Sürekli eleştirmek, yanlışlarını kırıcı bir şekilde ortaya koymak, ilişkilere zarar verebilen en büyük hatalardandır.

6- Paranoyaklık derecesinde problemleri kafanıza takıp, büyütmeyin. Olayları akışına bırakmaya çalışın.

7- Her ne olursa olsun her zaman yalan söylemekten kaçının.

En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.