Hamilelik Döneminde İçilen Alkolün Zararları

Hamilelik döneminde kullanılan alkolün, bebeklerde zihinsel veya bedensel rahatsızlıklar yaratma riski oldukça yüksektir. Hamilelik döneminde içeceğiniz en hafif alkol dahi bebeğinize büyük zararlar verebilir.

Hamilelik döneminde içiken alkol, bebeklerde ne gibi zararlar oluşturabilir ? Sizin için sıraladık;

– Erken doğum veya düşüğe sebep olabilir.

– Bebeklerin standartların çok altı ağırlıklarda doğmasına neden olabilir.

– Fetal Alkol Sendromu denilen, hamilelik sırasında alkole maruz kalan çocuklarda doğumsal ve zihinsel bozukluklara yol açabilir.

– Bebeğin gelişimini engelleyip, kalp ve beyin sistemlerinde rahatsızlıklar yaratabilir.

– Zeka geriliği ve bedensel eksiklikler yaratabilir.

Unutulmamalıdır ki; bebekler anne karnında sizden, kanınızdaki maddelerden beslenir. Bir kadehten bir şey olmaz düşüncesiyle içilen her bir yudum alkol, sizin kanınızdan bebeğinize geçecek ve onda yukarıda sıraladağımız olumsuzlukların yaşanma ihtimalini arttıracaktır.

En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.