Hamilelikte Doğru Bilinen 5 Yanlış

Hamilelik kadınlar için zorlu bir süreçtir. Anne adayının, kendi ve bebeğin sağlığını koruması için normalde olduğundan daha fazla kendine dikkat etmesi gerekmektedir. Anne adayının sağlığını koruyabilmesi için doktor tavsiyelerinden başka kulaktan dolma ya da doğru olduğu sanılan çokca bilgi ve tavsiye vardır.

Peki hamilelikle ilgili doğru bilinen yanlışlar nelerdir? Sizin için sıraladık;

1- Hamilelikte jinekolojik muayenin zararlı olabileceği görüşü, yanlış olduğu kadar jinekolojik muaynenin anne adaylarına faydası vardır.

2- Ultrasonun çok sık yapılmasının bebeğe zararlı olduğu düşüncesi yanlıştır. Ultrason radyasyonla bir ilgisi yoktur.

3- Hamilelikte saç boyatmanın sakıncalığı olduğu düşüncesi kısmen doğru değildir. Fakat saç boyatmak için hamileliğin başlangıcından üç ay sonrası tavsiye edilir. Bunun nedeni, boyalardaki çeşitli kimyasal maddelerin bebeğin gelişim sürecinde düşük ihtimalde olasa olumsuz etkisi olabileceğidir.

4- Hamilelikte diş tedavisinin zararlı olacağı düşüncesi çok yanlıştır. Tam tersi, hamilelikte diş sağlığına daha fazla dikkat etmek gereklidir.

5- Hamilelikte cinsel ilişkiye girmenin hiçbir zararı yoktur. Fakat cinsel ilişkideki pozisyonlara dikkat edilmesi gereklidir.

En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.