Hamilelikte Yaşanabilecek 8 Rahatsızlık

Pozitif Anne adayları, hamilelik dönemlerinde bir takım rahatsızlıklarla karşılaşabilirler. Hamilelikte genellikle kalp ve damar sistemleri üzerine yük binebilir. Bu yüklenmeyle beraber birtakım tansiyon sorunları yaşanabilir. Tansiyon, hamilelikte en sık karşılaşılan sorunlardan biridir. Rutin doktor kontrollerinin aksatılmamasıyla, olağan rahatsızlıklar dışında büyük bir risk yaşanmadan, doğuma kadar rahat bir hamilelik geçirilebilir.

Peki hamilelikte sıkça karşılaşılan rahatsızlıklar nelerdir? Sizin için yanıtladık;

1- Yorgunluk halsizlik,

2- Bulantı kusma,

3- Göğüslerde hassasiyet,

4- Baş ağrıları,

5- Vajinal akıntılar,

6- Kasık ağrıları,

7- Ağızda acılık,

8- İdrar kaçırma ve sık idrara çıkma,

Sağlıklı ve mutlu bir hamilelik için; sağlıklı beslenme, spor, yeterli vitamin alımı, zararlı maddelerden uzak durmak ve stresi mümkün olduğunca engellemek çok önemlidir. Düzenli egzersiz, gücünüzü ve dayanklılığınızı arttırır. Bu da sizin, hamilelik döneminde alacağınız kilolara karşı daha dirençli bir vücuda sahip olmanızı sağlar.

En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.