İştahsızlık ve 4 Nedeni

İştahsızlık, Pozitif Annelerin özellikle en büyük sorunlarından biri haline gelebilmektedir. Yemek yemeyen çocukların gelişimlerini sağlıklı yürütemeyecekleri endişesi normaldir. Çocuklarınızın iştahsızlığının nedenlerini iyi analiz edebilmek, bu sorunla başa çıkabilmek için mühimdir.

Peki iştahsızlığın hangi nedenleri olabilir? Sizin için sıraladık;

1- Prematüre doğmak, doğumsal kalp hastalığı ve otizm gibi durumlara sahip çocuklarda iştahsızlık gayet normaldir. Bu sorunun üstesinden mutlaka bir uzman eşliğinde gelmek gerekmektedir.

2- Bebekler anne sütünden ek gıdalara geçerken, zorluk yaşayabilmektedirler. Bu gibi durumlarda iştahsızlığın oluşumunun önlenmesi için öncelikle bebeğin ek gıdaya hazır olup olmadığının değerlendirilmesi gereklidir.

3- Anne sevgisi ile beslenmeyen çocuklarda, yemek yeme eylemi mekanikleşebilmektedir ve bu da iştahsızlık yaratabilmektedir.

4- İştahsızlık, bazı hastalıkların veya ilaçların yan etkisi olabilmektedir. Bu gibi durumlarda çocuklara zorla yemek yedirmek, bu durumun kalıcı olmasını sağlayabilmektedir.

En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.