İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel Okulları

“Her şey sevgiyle başlar!”. Önemsenmek, fark edilmek ve değerli olduğunu hissettirmek her bireyi mutlu eder. Çünkü başarıya açılan kapının anahtarı sevgi ve güvendir. Bireyin hayata bakış açısı ancak yeni bilgileri keşfetmenin yollarını öğrenmesiyle gelişir. Hayata dair temellerin atıldığı, ilkeleri ve ilkleriyle farklı; ‘’İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel Okulları İlkokulu / Ortaokulu’’nda; Öğrencinin ilgi alanlarını genişletmek, merak uyandırmak, neleri öğrenmek istediğini fark ettirmek, anlamak ve düşünmek için öğrenme amaçlarını ortaya çıkarmak amacıyla aktif, dinamik, donanımlı, güler yüzlü ve deneyimli eğitim-öğretim kadrosu tarafından tam donanımlı yetiştirilmektedir ve düşünme becerileri kazandırılmaktadır.

Okulumuzda verilen eğitim ile öğrencilere hayata dair anlamlar kazandıracak bilgileri keşfetme yolları açılır ve ilgi alanlarının desteklenerek gelişmesine imkân verilir. Türk Milli Eğitiminin genel amaçları temel alınarak yetiştirilen İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel Okulları İlkokulu öğrencileri;

Anadilini ve iki yabancı dili doğru ve akıcı kullanabilen,

Teknolojik olarak donanımlı ve bu alandaki gelişmeleri takip eden,

Barış, hoşgörü, demokrasi ve insan hakları gibi temel değerlerin önemini kavrayan,

Geçmiş, bugün ve gelecek algısında tarih bilincini oluşturan,

Kendisiyle ve dünyayla ilgili tüm konularda bilimle hareket eden, kendinden emin bir şekilde fikirlerini söyleyen, dinleme becerisine sahip, bilgiyi rahatça paylaşabilmelerine yönelik iletişim becerilerini geliştiren,

Sorumluluk bilinci gelişmiş ve değerleri olan, ilgi ve yeteneklerine göre kültür, sanat veya spor aktivitelerine katılan ve hayata hazır bireyler olarak mezun olurlar.

‘’Öğrencilerimiz önceliğimizdir” anlayışı ile eğitim hizmetini en iyi şekilde vermeyi ilke edinmiş olan Adıgüzel Eğitim Kurumları; eğitim sektörüne 2004 – 2005 öğretim yılında ilk olarak Özel Ataşehir Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi ile girmiş, sonra da sırası ile; Özel Ataşehir Anaokulu (2005), Özel Ataşehir Adıgüzel İlkokulu/Ortaokulu (2006) ve Özel Adıgüzel Çekmeköy Anaokulu (2013) ile eğitimin her kademesinde iyi örnekler oluşturma çabasını sürdürmüştür.

Adıgüzel Eğitim Kurumları, 15 Temmuz 2014 tarihinde İstanbul Üniversitesi Araştırma ve Yardım Vakfı ile yapılan ortaklık sonucu İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel Okulları adını almıştır. Ayrıca Adıgüzel Eğitim, Kültür, Araştırma, Yardımlaşma ve Sağlık Vakfı tarafından kurulan Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu, 8 Eylül 2012 tarih ve 28405 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Bakanlar Kurulu’nun 25/05/2012 tarihli 20123/3263 sayılı kararı ile kamu tüzel kişiliği kazanmıştır. Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu 2013-2014 öğretim yılı itibariyle 11 programa öğrenci almıştır, 2014-2015 öğretim yılında da 17 programda öğrenci yerleştirilmiştir.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.