Kadınların İlişkilerde Yaptığı 8 Hata

Kadınların, evliliklerine ya da ilişkilerine zarar verebilecek hataları sizin için sıraladık;

1- Sürekli şikayet etmek; Ne kadar hoşgörülü bir karakterde olsalar da, kadınlar bazı durumlarda özellikle regl dönemlerinde çoğu zaman bitmek bilmeyen şikayetlerde bulunabiliyorlar. Bir konuyu saatlerce uzatıp aynı cümleleri tekrarlayabiliyorlar. Eşiniz anlayışlı ve sabırlı bir insan olsa da, bu durum ilişkinize zarar verebiliyor.

2- Telefon ya da kişisel bilgisayarını karıştırmak; İlişkilerde en önemli unsur karşılıklı güvendir. Eşinizin de sizin de özelinin olmasına izin verin. Aslında öyle düşünmeseniz de eşinize güvenmediğinizi gösteren davranışlarda bulunmaktan kaçının.

3- Aşırı üstüne düşmek; Bazı kadınlar eşlerini günde en az 10 kere arayabiliyorlar. Altında iyi niyet de olsa bir süre sonra usandırıcı olabilir ve eşinizi yalan söylemeye itebilirsiniz.

4- Eşinin evlenmeden önce var olan davranışlarını evlendikten sonra değiştirmeye çalışmak; Eşinizin çok hoşlanmadığınız davranışları bile olsa ona saygı gösterin ve aynı şeyi ondan da bekleyin. Unutmayın, flört zamanlarında eşinizin aslında o davranışlarına aşık olmuş olabilirsiniz. Sonradan bunu değiştirmeye çalışmayın.

5- Evliliğinizi kıyaslamayın; En sık düşülen hata olsa da bu durum evliliğinizi bitirme noktasına getirebiliyor. Sosyal yaşamınızı, şartlarınızı, ilişki seviyenizi diğer evliliklerle kıyaslamayın. Gurur kırıcı olabilir.

6- Tüm vaktini birlikte geçirmek istemek; Eşinizin de sizin de kendine ayırdığı ayrı vakitleriniz olsun. Çift olmaktan önce ikinizin de ayrı ayrı birey olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

7- Sorunları tartışmaktan kaçınmak; Ev içinde bir sorun oluştuysa bunu tartışmaktan kaçınmayın. Birbirinize karşı net olun ve kafada soru işaretleri bırakmayın.

8- Seksi ceza olarak kullanmak; Kabul edilmelidir ki seks bir ilişkideki temel noktalardan biridir. Bunu asla eşinize karşı caydırıcı bir unsur olarak kullanmayın.

En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.