Kış Bebekleri İçin Giyinme Önerileri

Dondurucu soğuklarda, kış bebekleri anneler için zorlu geçebilir. Bebekleri ne kadar korursanız koruyun ”Ya hasta olursa” düşüncesi akıllardan çıkmayabilir. Önemli olan bebeklerinizi, hem soğuktan etkilenmeyecek şekilde hem de terlemeyecek şekilde giydirebilmektir.

Peki kış bebekleri nasıl giydirilmelidir? İşte size birkaç öneri;

– Bebeklerin ter bezleri ilk 3-4 ay verimli çalışmayabilir. Bu yüzden kendilerini soğutamazlar ve sıcakta huzursuz olabilirler. Kat kat giyindirmek huzursuzluk yaratabilir.

– 22 – 24 derecelik oda ısısı onlar için ideal olacaktır.

– Metabolizma hızları yetişkinlerden daha fazla olacağı için, geceleri çok kalın giydirilirlerse terleyebilirler. Pamuklu bir pijama ve çorap yeterli olacaktır.

– Vücut ısısının büyük bir bölümü baş kısmından kaybedilir. Bu yüzden çok soğuk havalarda, bebekler için gerekli olan kıyafetlerin başında şapka ya da bere gelmelidir.

– Ayakları sıcak tutmak da üşümeyi büyük oranda engeller. Bu yüzden çorap ve ayakkabı seçimi önemlidir. Pamuklu ve terletmeyen çoraplar öncelikli tercihiniz olmalı.

– Bebek arabasıyla dolaşırken, bebeklerinizin üstüne soğuktan koruyucu bir battaniye örtmeniz, onları hastalıklardan koruyabilir. Battaniyenin onu terletmediğinden emin olun.