Kolay Hamile Kalmanın Yolları

Kolay hamile kalabilmenin tek faktörü cinsel ilişki değildir. Erkek de kadın da ne kadar sağlıklı olursa olsun, bazen bir bebek sahibi olabilmek için başka etkenlerin de bir araya gelmesi gerekebiliyor. Uygun zamanda ve yeterli sıklıkta ilişkinin olmaması ya da uygulanan yanlış yöntemler gibi basit nedenler, çiftleri senelerce bebek sahibi olmaktan alıkoyabiliyor.

Peki kolay ve hızlı hamile kalmanın yolları nelerdir? Sizin için birkaç öneri hazırladık;

1- Öncelikle rahat olun stresi hayatınızdan uzaklaştırın. Düzenli ve sağlıklı bir hayat tarzını benimseyin.

2- Adet düzeninizi bilin ve uygun günlerde ilişkiye girmeye özen gösterin. Adetin başlamasından sonraki 10. ile 14. günler arası, yumurtlamanın olacağı ve buna bağlı olarak hamilelik şansının en yüksek olduğu dönemdir.

3- Siz ve eşiniz, kullanıyorsanız sigara ve alkolü tamamen hayatınızdan çıkarın. Sperm kalitesini en çok düşüren etken sigaradır.

4- Spermin vajinadan hemen akmayacağı uygun pozisyonlarda ilişkiye girin.

5- Sabahları sperm üretimi ve kalitesinin en iyi olduğu dönemlerdir. Sabah ilişkilerini arttırın.

6- Boşalma sonrasında eşiniz en az iki dakika içerde kalmalı, siz ise 20-30 dakika yatar pozisyonda durmalısınız.

7- Sizin için uygun ilişki zamanından önce eşiniz en az 48 saat boşalmamış olmalıdır.

En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.