Makyaj Yapmadan Güzel Gözükmenin 10 Yolu

Gece yatmadan önce makyaj temizlemek çoğu Pozitif Anne’nin en büyük dertlerinden biri. Günümüzde artık makyaj malzemelerinin kullanımı giderek azalıyor, doğal güzellik daha çok ön plana çıkıyor ve kalıcı doğal makyajlar çok popüler olmaya başladı. Makyajsız da güzel görünebilirsiniz. Nasıl mı?

İşte size makyaj yapmadan da güzel gözükebilmenin yolları;

 

1- En önemli etken cildin iyi temizlenmesidir. Cildinizi iyi temizler ve bakım yaparsanız, insanın kendi cildinin doğal güzelliği ve parlaklığıyla hiçbir makyaj malzemesi boy ölçüşemez.

2- Cildinizi nemlendirebilmeniz önemlidir. Bunun sırrıysa, düzenli olarak cilt tipinize uygun nemlendiriciler kullanmaktır.

3- Gülümsemeyi asla ihmal etmeyin. Gülümsemek yüzünüzde kırışıklık oluşmasını engeller.

4- Mutlaka her gece yatmadan göz çevresi bakımlarınızı yapmayı unutmayın.

5- Günde en az 8 saat uyuyun.

6- Yüz tipinize en uygun kaş tipini seçip kalıcı makyajlardan yaptırabilirsiniz.

7- Diş bakımlarınızı asla ihmal etmeyin.

8- Günde 2-2,5 litre su için, sağlıklı ve düzenli beslenmeye dikkat edin.

9- Yapmıyorsanız yarından itibaren spora başlayın. Kendinize çok yüklenmenize gerek yok. Her gün yarım saat tempolu yürüseniz yeterli.

10- İmkanınız varsa, el, ayak, dudak peelingi yaptırın.

En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.