Mutlu Bir Cinsel Yaşamın 7 Yolu

Herkes kabul etmelidir ki, mutlu bir evliliği sürdürebilmenin en büyük etkenlerinden biri, mutlu bir cinsel yaşamdır. Cinsel hayatın zevksizliği ya da azlığı, çoğu evliliğin bitişine neden olmaktadır. Yapılan araştırmalar, evliliklerde yaşanılan sıkıntıların, kavgaların, sevgisizliğin altında yatan temel sebeplerden birinin cinsel yaşam olduğunu göstermektedir.

Peki mutlu bir cinsel yaşamın ipuçları nelerdir? Sizin için araştırdık;

1- Seks yapmadan önce sakin ve rahat olmanız çok önemlidir. Seks öncesinde ılık bir duş alın ve kafanızdaki olumsuz düşünceleri atmaya çalışın.

2- Seksi, evlilikte bir görev olarak algılamayın.

3- Konsantre olabilmeniz çok önemlidir. Sizin çok zevk almadığınız bir cinsel ilişkide, eşinizi de çok fazla tatmin edemezsiniz.

4- Ön sevişmeyi uzun tutun. Birbirinizi olabildiğince öpmeye, okşamaya ve aşkınızı sözlere dökmeye özen gösterin.

5- Dokunulmasından en çok hoşlandığınız bölgelerinizi eşinize söylemekten çekinmeyin.

6- Çok karanlık ortamlarda sevişmeyin. Birbirinizin yüzünü görmeye çalışın.

7- Elele tutuşun ve ilişki bittikten sonra bir süre sarılı kalın.

En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.