Okul Seçimi Konusunda Dikkat Edilmesi Gereken 5 Nokta

Okul çağına gelen çocuklar için belki de gelecek tüm akademik hayatlarını etkileyecek seçimlerden biri de doğru okul seçimi.

Sizin için okul seçimi konusunda dikkat edilmesi gereken 5 önemli noktaya değindik;

1- Okullar Çocuğu Her Yönden Geliştirmeli

Okul yaşamının çok yönlü olması yani öğrencilerin kendilerini geliştirmesi için oluşturulmuş fırsatların çokluğu, öğrenim sürecinde odaklanma, dikkat, akıl yürütme, karar verme, işitsel beceriler, görsel beceriler, psiko-motor beceriler ve sosyal-duygusal becerilerin geliştirilmesine verilen önem gibi kriterler öenemlidir.

2-Teknoloji

Çocuklarınız, teknoloji odaklı bir bilgi çağına hazırlanmaktadır. Dolayısıyla öğrenciler için seçilecek okulların bu teknolojik altyapıya sahip olması gereklidir.

3-Yabancı Dil

Yurt dışı ile teması geliştiren kültürel alışverişler, seyahatler ve yaşama çağdaş bir yaklaşım, öncelikle iyi yabancı dil eğitimini gerektirir.

4-Eğitim Kadrosu

Eğitim kurumu seçerken, öğretmen kadrosunun genç, dinamik ve kendini geliştirmeye açık olması gereklidir.

5- Öğrencinin Görüşü

Özellikle küçük yaştaki çocuklar için okul, sevgi dolu, güvenli bir ev olmalıdır.

En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.