Pozitif Anne Adayları İçin Yaşlara Göre Hamilelik

Pozitif Anne adayları için en ideal yaş ve yaşlara göre hamileliğin olasılıklarını ve risklerini açıkladık;

20’li yaşlar; 20 ve 30 yaş arasında doğurganlık en üst seviyededir. Bu dönemlerde adet düzenlidir ve en verimli yumurtlama yaşlarıdır. Anne adayının yüksek tansiyon sorunu yaşama olasılığı düşüktür. Yine aynı şekilde düşük yapma olasılığı da düşüktür. Hamilelik geciktikçe riskler de artabilir. Hamileliğin erken yaşlarda olması doğacak bebekte down sendromunun gelişme riskini de düşürür.

30’lu yaşlar; Genellikle kariyer planlaması hayatlarında daha ön planda olan kadınlar 30’lu yaşlarda hamile kalmayı tercih etmektedirler. Yumurtlama sıklığı 20’li yaşlara göre daha az olabileceği için hamile kalmak da zorlaşabilir. 35 yaşından sonra ise bu oran iyice düşebilir. Ayrıca 35 yaşından sonra düşük, dış gebelik, erken doğum ve bebekte çeşitli genetik hastalıklar oluşma riski yükselebilir.

40’lı yaşlar; 40 yaşından sonra hamile kalmak, menapoz dönemini erteleyebilir. Fakat unutulmamalıdır ki; doğurganlık 40’lı yaşlarla birlikte iyice azalmış olabilir. Ayrıca bebekte genetik hastalıkların oluşma riski, hamilelik ve doğumsal sendromlar, düşük riski, erken doğum riski yüksek oranda artabilir. Çocuğunuzun ilerki yaşlarında aradaki yaş farkı çeşitli psikolojik sorunlara yol açabilir.

En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.